focení NÁŠ SPOLEČNÝ PŘÍBĚH

09.03.2020

fotoprojekt NÁŠ SPOLEČNÝ PŘÍBĚH se konečně rozběhl a máme na něj rok 2020. Chcete-li do něj přihlásit vašeho blízkého, klíďo napište váš tel a určitě se domluvíme.

První phoceníčko bylo náročnější, nevěděli jsme až tak úplně, co nás čeká. Ale dopadlo to dobře. Jíťa s Katkou oblékaly a pracovaly s modely, Míla photila dokument až se z ní kouřilo, Harry na místě řešil technické potíže a já fotil a lil do sebe kafe.

práce - Katka Tomášová+Jitka Charvátová kostýmy, příprava                                                                Pavel Svoboda+Milena Tomková asistenti a autoři dokument photos                                    Marcela Pešáková - zapůjčení kostýmů, bez nich by to nešlo                                                                                                                      

PROLOG
Dívám se na ty staré lidičky, připravující se s kostymérkou a personálem domova na fotografování. Vidím, s jakou energií a chutí do toho jdou, přestože většina z nich už bez pomoci neopustí postel či vozík. Jejich nemohoucnost jim nebrání v tom, aby dali veškerou sílu svého těla i ducha do chvíle, kdy budou před mým objektivem.
Dívám se na ně a napadá mě, že Čas má svůj začátek. Ale vůbec si nejsem jistý tím, že má i svůj konec.. 

projekt NÁŠ SPOLEČNÝ PŘÍBĚH - SVATÍ PATRONI EVROPY
Základním kamenem je úvaha o tom, že předchozí generace ve svém čase odchází a nechává nám to, co celý život budovala.
Nechává nám své úspěchy, chyby, životní příběhy, materiální statky i duchovní odkaz.
Odchází a nebere si sebou vůbec nic. V té vteřině konce a nového začátku přebíráme odpovědnost za lidství.
Ti, kteří nám ji předali, už jen mlčí.
A postupem času se stávají SVATÝMI PATRONY EVROPY, ke kterým vzhlížíme, klademe jim otázky a hledáme je, když jsme bezradní.
-
Modelem pro SVATÉ PATRONY jsou staří lidé, žijící v domovech seniorů.