svět podle Kryšpína


seznamte se (prosím)

můj Kryšpín Philip von Cladno

co si Kryšpín (ne)vymyslí

15.12.2020

Tož co máme ve zprávách, Kryšpíne? Tady nám pan dvojitý ministr Havlíček s povolením všeho sděluje, že kompenzace pro chudáky hospodský budou stoprocentní a předseda Asociace restaurací mu za to v přímém přenosu děkuje. To máme v neděli. V pondělí se milý předseda nestačí divit - vláda schválila něco úplně jiného a kompenzace nebudou činit ani polovinu toho, kolik je třeba ke stavu alespoň na nule...Ale že je ta vláda seriozní partner, že? A co tu máme dál, Kryšpíne? Mluvčí prezidenta pan Ovčáček se nechal slyšet, že živnostníci svými zavřenými živnostmi vlastně zachraňují životy těch, kteří by se jinak mohli u nich nakazit. A že by tedy živnostníci měli být rádi, že můžou být tak obětaví. Hm. Takže, Kryšpíne, prolhaná vláda nám zavře krám, nedá žádnou náhradu a zároveň neustále natahuje ruce. Pro daně z každého rohlíku, z každého litru benzínu...Holt, Kryšpíne, asi je správné skončit pod mostem a chodit leda na pastvu. Tím totiž obětavě zachráníme kdekoho, víš? Hlavně mluvčího prezidenta, to je v dnešní době náramně důležitá práce. Asi proto je královsky honorovaná penězi, které nám všem ta prolhaná parta neustále bere. I tobě, Kryšpíne. Jen nevím, jak kocourovi vysvětlit že nemá žrát, aby mohl být hrdej na to že tím zachraňuje koryta různých mluvčích a násobných ministrů...

když si Kryšpín (ne)čte Švejka

22.12.2020

Koukl jsem mu do pelechu. Ničíš mi mé kruhy, vojáku, zamňoukal a dál se věnoval četbě. Zeptal jsem se ho, co mu to ležení v knihách přináší. Koukl na mě s výrazem Ty jsi ale idiot, čenichem šťouchl do dnešních zpráv a zaparafrázoval Švejka - co to s tou republikou děláš, vládo? Vždyť jsou v ní lidi !! 

Holt když má kocour (nekomunistického) Filipa...

za co se Kryšpín (ne)modlí

23.12.2020

Zaláteřil jsem u kuchyňské linky, že si zas musim dělat kafe. Na který prostě nejni možný si zajít do hospody. Kryšpín jako správná KOČKA zastříhal ušima a hezky poprosil Boha, ať jde páně Blatného 

PES do hajzlu... 

když si Kryšpín (ne)hraje na Sherlocka

6.1.2021

Dokouřil jsem ranní cigáro a Kryšpín se na mě na okenním parapetu otočil. Koukám, že je tam dneska že bys psa nevyhnal, pravil. A dodal - nálada společnosti i počasí na bodu mrazu, tož jdu se projít. Ale vezmu si na to čapku, co mi daroval můj přítel Holmes. Třeba vypátrám, co by se s tím dalo dělat.

A třeba vypátrám i politického lídra, co má pod čepicí...


když Kryšpín (ne)chce něco pochopit

7.1.2021

Tak hele Kryšpíne, naše vláda pomáhá kdejakými covid programy kdekomu. To je fajn, ne? Co na tom, že kdekdo přes vládní podmínky na pomoc nedosáhne. V Americe byla opět lidu dána možnost volit svobodně a demokraticky svobodu a demokracii. Co na tom, že tentokrát na ni lid asi nedosáhl? Že tomu nerozumíš?Dal jsem Kryšpínovi jeho mňamku. V obalu. Aby ji měl a nemohl se k ní dostat. Nebudu popisovat co se dělo, když to kocour pochopil.

A vlastně ani nechci vědět co bude, až pochopí lid...